IP kamery

IP kamery umožňujú snímanie obrazu vo vysokom rozlíšení. Nazývame ich tiež sieťové kamery, pretože sa pripájajú UTP/FTP káblom do počítačovej LAN siete alebo priamo na sieťový videorekordér. IP kamera prenáša svoj obraz a zvuk ako digitálne dáta a ako každé IP zariadenie, aj IP kamera má svoju IP adresu. IP kamery majú zväčša možnosť napájania priamo cez dátový kábel - PoE napájanie (Power over Ethernet).

Riešenie navrhované našou spoločnosťou je založené prevažne na komponentoch spoločnosti Avigilon. Táto kanadská spoločnosť vyrába profesionálne bezpečnostné kamery a k nim záznamový a obslužný softvér. Je v tomto obore úzko špecializovaná a patrí k svetovej špičke. V produktovej rade sú profesionálne kamery s rozlíšením 1 až 29 MPx, sieťové videorekordéry, software Avigilon Control Center a ostatné príslušenstvo.

 

logo

schema

 

Kompaktné IP kamery 

Kompaktné IP kamery patria v súčasnosti vzhľadom na svoju komplexnosť medzi najpoužívanejší typ kamier. Tieto kamery majú totiž zabudované adaptívne IR prisvietenie pre nočné monitorovanie a plne motorizovaný objektív umožňujúci zoomovanie a ostrenie kamery na diaľku, čo uľahčuje inštaláciu. Kamery sú zväčša určené na inštaláciu do exteriéru.

                                                             kompakt                                                                                                                                      

 Rôzne prevedenia IP kamier 

prevedenia IP

V súčasnosti je tiež veľmi obľúbené Dome IP kamery, ktoré sú zväčša inštalované do interiéru a pri inštalácii kamery v malých montážnych výškach aj do exteriéru (sú odolnejšie voči vandalizmu, hlavne pootočeniu kamery do strany). Avigilon prichádza tiež so zaujímavým a zároveň aj ekonomický modelom Minidome IP kamier s rozlíšením 1 a 2 megapixely a fixným ohniskom objektívu, ktorý je nastaviteľný do rôznych smerov. Portfólio IP kamier Avigilon tiež zahŕňa profesionálnu sériu viacmegapixelového riešenia (8 až 29 MPx) v podobe Profi HD, ktorá má využitie hlavne na väčších priestranstvách, kde dokáže nahradiť až 99 analógových kamier.

Novinkou vo svete kamerových systémov sú Termokamery. Tieto kamery majú schopnosť vidieť aj v bežne neviditeľnom spektre žiarenia a v absolútnej tme. Vďaka tomu majú schopnosť vyhodnocovať tiež teplotné pomery snímanej scény a ďalej s týmito informáciami pracovať, napríklad pri detekcii požiaru. V našej ponuke môžete vyberať z niekoľkých variantov termokamier, ktoré sú vybavené mnohými funkciami vrátane inteligentnej detekcie osôb alebo vozidiel.

termotermo cctv

 

Integrácia analógových kamier sa v systéme Avigilon rieši cez prevodníky (encoder). Jeden encoder dokáže spracovať analógový signál zo štyroch analógových kamier na IP. Každú jednu kameru je možné separátne nastavovať, ale pre systém stačí jediná licencia. Encoder obsahuje taktiež svorky na ovládanie PTZ kamier, I/O a audio vstupy/výstupy.

encoder

Softvér Avigilon je kompatibilný s ONVIF protokolom. Otvorený štandard ONVIF uľahčuje integráciu bezpečnostných systémov výrobcov s kamerami a zariadeniami iných výrobcov. Je to jeden protokol pre všetko, ktorý je tiež spätne kompatibilný. Takže výrobca nemusí vyvíjať ďalšie ovládače, aby zariadenia spolu komunikovali. Vďaka tomu nie ste viazaní na jednu značku, alebo výrobcu.

onvif

Sieťové videorekordéry Avigilon (NVR - Network Video Recorder) sú zariadenia primárne určené pre nahrávanie a prehrávanie záznamu obrazu z IP kamier a sú umiestnené v Ethernetovej sieti, čím pod pojmom sieť rozumieme LAN, WAN, Internet. Tieto sieťové videorekordéry používajú disky s kapacitou pre akékoľvek potreby. Od 1 TB pre pracovné stanice, až do 21 TB pre rack-mount servery - NVR. Táto široká škála úložného priestoru umožní zálohovať vaše dáta na čas, ktorý presne požadujete.

               prac. stanica                                          server

Softvér Avigilon Control Center umožňuje prístup a kontrolu nad celým bezpečnostným systémom vo vysokom rozlíšení, ktorý beží so záznamom na strane servera. Software založený na architektúre klient - server. Je možné ho spustiť na rovnakom počítači ako serverový softvér, alebo spustiť na vzdialenom klientskom počítači. Ten sa pripojí ku serveru prostredníctvom siete LAN, alebo vzdialenej siete WAN. Program Avigilon Control Center je navrhnutý a dodávaný v troch verziách (Core, Standard, Enterprise). Verzia Core je určená pre maximálne 16 kamier s rozlíšením do 5 megapixelov s dvomi súčasne pripojenými klientmi. Verzia Standard je určená pre všetkých tých, ktorí nikdy nevyužijú všetky možnosti Enterprisu, nebudú používať kamery s vyšším rozlíšením ako 5 megapixelov a počet megapixelových kamier pripojených na jeden server nepresiahne 24 kusov. Verzia Enterprise je bez softvérových obmedzení a poskytuje plný komfort ovládania a rozširovania. Pre prechod z nižších licencií na vyššie je dostupný softvérový upgrade.

Avigilon softvér ponúka riešenie, ako zamedziť úniku podstatných informácií, okamžite na ne poukázať a štatisticky vyhodnotiť možné hrozby a to prostredníctvom inteligentnej video analýzy. Video analýza ponúka vysoký komfort obsluhy, rýchlosť a inteligentný učiaci režim, ktorý zlepšuje výsledky. Pomocou video analýzy je možné vyhodnocovať napr. prekročenie virtuálnej čiary, vstúpenie do zóny záujmu, zotrvanie v zóne alebo detekciu tváre. Vtedy sa kamera snaží hľadať tváre v zábere a v prípade detekcie osoby a tváre uloží fotku tváre. Inteligentná analýza od Avigilonu je ako jediná postavená na detekcii a porovnávaní vzorov jednotlivých objektov. Orientačný vizuálny prehľad o záznamoch je zabezpečený prehľadnou časovou osou s farebným rozlíšením záznamov. Avigilon video analýzu možno nasadiť aj u starších analógových systémov pomocou zariadenia Rialto A4, ktoré umožní pripojiť až štyri analógové kamery.

acc analytics

Na základe zdokonaleného grafického zobrazenia je možné hlavne pri väčších objektoch vkladať do zobrazenia pôdorysné mapy s vyznačením umiestnenia jednotlivých kamier. Takto získa obsluha jednoduchý prehľad aj vo veľkých objektoch či viacpodlažných budovách. Do systému Avigilon Control Center je možné integrovať prístupový systém. To znamená, že môžeme napríklad využiť kameru na čítanie ŠPZ a automatizáciu vjazdu do objektu. 

                       software                  vstupy             

 

Naša spoločnosť je držiteľom licencie č. PT 000589 na prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti v rozsahu vývoj, výroba, predaj, projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí.

Táto licencia je vydaná Krajským riaditeľstvom policajného zboru v Trnave.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti