Moderné elektroinštalácie

Elektrické inštalácie a možnosti, ktoré ponúkajú, sa za posledné roky v podstate vôbec nezmenili. Je to veľmi prekvapujúce, keď vezmeme do úvahy všetky tie zmeny v našom spôsobe života. Preto si myslíme, že nastal čas na zmenu a pokrok. Moderné elektroinštalácie presahujú možnosti, ktoré ponúkajú tradičné elektroinštalácie, pokiaľ ide o komfort, užívateľskú prívetivosť a trvalo udržateľnú spotrebu energie. Moderné elektroinštalácie zvyšujú komfort užívateľa a umožňujú kontrolu nad celou domácnosťou.

dom

Moderná elektroinštalácia je sústava, ktorá v sebe zahŕňa dva systémy. A to systém silového vedenia a systém riadenia zariadení. Zariadenie je pritom pripojené na silové vedenia klasickým spôsobom cez istič. Pričom za ističmi sa nachádzajú ovládacie prvky takzvané aktory. Silovým vedením sa rozumie elektrický rozvod (svetelné, zásuvkové), použitý v objekte. Jedná s o sústavu s vysokou mierou automatizácie. Celé riadenie realizujú mikroprocesory umiestnené v riadiacich moduloch.

Riešenie navrhované našou spoločnosťou je založené na komponentoch spoločnosti NIKO, ktorá ponúka elektroinštaláciu novej generácie Niko Home Control. Alternatívne riešime objekty so systémom modernej elektroinštalácie LOXONE SMART HOME. 

                                                   niko   home control

Niko Home Control je moderný systém elektroinštalácie domu, v ktorom sa podarilo skĺbiť všetky podstatné požiadavky na ovládanie domu dnešnej doby. Dvojžilový zbernicový kábel zabezpečuje napájanie jednotlivých ovládacích prvkov mimo rozvádzača. Pripojenie ovládačov má voľnú topológiu a všetky ovládače sa dajú ľahko a rýchlo pripojiť vďaka nepolarizovanej zbernici. Zbernica odstraňuje potrebu fyzického zapojenia ovládacích prvkov na silový rozvod. V závislosti od požiadaviek užívateľa môže byť Niko Home Control ovládaný pomocou tlačidiel (s displejom alebo bez displeja), dotykovým displejom alebo cez smartfón.

 

Ovládanie osvetlenia

Niko Home Control umožňuje zapnúť alebo vypnúť akékoľvek zdroje svetla vo vašej domácnosti a stmievať dokonca aj najnovšie energeticky efektívne zdroje, ako sú stmievateľné LED diódy z ľubovoľného miesta, či nastaviť ideálnu intenzitu osvetlenia. Takto v miestnosti vznikne príjemná atmosféra podľa toho, akú činnosť práve vykonávate – či pozeráte televízor alebo čítate knihu. Ovládanie osvetlenia je možné pomocou univerzálnych vypínačov, pomocou vypínačov pre ovládanie svetelných scén, pomocou centrálneho dotykového displeja alebo diaľkovo – pomocou mobilných zariadení.

                                          ovladac2      dotyk displej

 

Ovládanie roliet, žalúzií a markíz

Systém umožňuje ručné aj automatické ovládanie roliet, žalúzií a markíz. Niko Home Control umožňuje obyvateľom domu automaticky stiahnuť rolety v noci, aj keď sú preč, alebo automaticky zrolovať žalúzie podľa potreby. Časové nastavenia určujú, kedy sa elektrické rolety alebo markízy vytiahnu alebo zatiahnu. Dokonca aj keď nie ste doma, rolety môžete nastaviť tak, aby sa samé spustili, ak teplota vo vnútri dosiahne určitú úroveň. Niko Home Control vám jednak pomôže vytvoriť správnu svetelnú pohodu, a zároveň výraznou mierou prispeje k úspore energií, ktoré sú vynaložené buď na chladenie (keď vám žalúzie zatienia interiér a nedovolia, aby sa prehrieval) alebo na kúrenie (keď v nočných hodinách zatiahnuté rolety zabránia vnikaniu chladu do interiéru cez okná a dvere).

                                                     zaluzie

 

Ovládanie vetracích systémov

Vetrací (rekuperačný) systém vám pomôže udržať zdravú klímu vo vnútri domu a znížiť straty energie v porovnaní s tradičným otváraním okien. Vetrací systém je možné pohodlne integrovať do inštalácie Niko Home Control a ovládať prostredníctvom spínacích kontaktov. Je niekto v kúpeľni, alebo sú zapnuté svetlá nad kuchynskou linkou? Systém je možné nastaviť tak, aby sa napr. pri zapnutí svetla v kúpeľni alebo nad kuchynskou linkou automaticky prepol na vyšší výkon ventilácie. Naopak funkcia ventilácie sa automaticky prepne na nižší výkon vždy, keď užívateľ odchádza z domu.

 

Ovládanie kúrenia

Niko Home Control sa postará o teplotnú pohodu vo vašom dome v zime v tuhých mrazoch, ale aj v lete vo veľkých horúčavách. Nezávisle od seba môžete regulovať teploty v jednotlivých miestnostiach a kedykoľvek zabezpečiť potrebný komfort. Systém vám pritom pomáha zabezpečiť maximálnu energetickú hospodárnosť. Ovládanie zón a vykurovacieho systému sa vykonáva prostredníctvom spínacích kontaktov bez zložitej integrácie. Ovládať kúrenie je možné užívateľsky príjemným termostatom, na ktorom je možnosť nastaviť automatické ovládanie kúrenia. Vykurovací systém sa napr. prepne na eko-nastavenie, ak užívateľ odíde z domu alebo ide spať.

 

Úspora energie

Súčasťou Niko Home Control sú komponenty, ktoré Vám pomáhajú sledovať spotrebu energií vo vašom dome. Pri rozumnom používaní môžete ušetriť od 5 až do 15% energie. Inštalácia vám poskytuje prehľad o vašej spotrebe elektriny, plynu a vody a množstve energie z vašich solárnych panelov. Eko-displej vám poskytuje informácie o vašej aktuálnej spotrebe energie. To vám dáva možnosť značne znížiť svoju spotrebu energie iba jedným stlačením eko-tlačidla. Prostredníctvom centrálneho dotykového panelu si môžete skontrolovať štatistiky spotreby za jednotlivé obdobia.              

                                  uspora

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti