Elektrické zabezpečovacie systémy

S rastúcou životnou úrovňou ľudí sa stávajú súčasťou našich príbytkov čoraz hodnotnejšie predmety, ktoré sa stávajú lákavou korisťou na ich odcudzenie. Prirodzený je teda pre človeka strach o vlastný majetok, zdravie a život. Preto si treba uvedomiť, že Vás majetok ktorý ste si poctivo nadobudli, treba aj adekvátne chrániť. Preto výrobcovia elektroniky na ochranu objektov proti vlámaniu prichádzajú so širokým spektrom prvkov elektrických zabezpečovacích systémov, ktoré umocňujú účinnosť mechanických zábranných prostriedkov. Aj to je dôvod prečo záujem o inštaláciu poplachových systémov stále stúpa a ľudia si takýmto spôsobom čoraz častejšie chránia svoj majetok.

Elektrický zabezpečovací systém:

  • V každej sekunde stráži Váš cenný majetok
  • V prípade vlámania spustí poplach a odošle informáciu na PCO policajného zboru alebo SBS, či už priamo k Vám prostredníctvom SMS
  • V prípade narušenia objektu spustí sirény, ktoré prevažne odradia páchateľa a každopádne upozornia okolie, čo sťaží výkon trestnej činnosti
  • Pri nočnom strážení Vám zabezpečuje pokojný spánok

logo

Riešenie navrhované našou spoločnosťou je založené na komponentoch spoločnosti Paradox. Kanadská spoločnosti PARADOX SECURITY SYSTEMS patrí k najvýznamnejším výrobcom elektroniky na ochranu objektov proti vlámaniu. Profesionálny prístup k inováciám zabezpečuje firme stále rastúcu priazeň technikov a užívateľov. Zabezpečovacie systémy Paradox dokážu zabezpečiť všetky typy objektov, od malých ako sú byty a rodinné domy až po rozľahlé objekty.

ezs

Jadrom zabezpečovacieho systému je ústredňa, ktorá vyhodnocuje stav detektorov a je užívateľom ovládaná najčastejšie pomocou klávesnice. Užívateľ pomocou kódu cez klávesnicu ústredňu zapína do režimu stráženia alebo ju zo stráženia vypne a môže sa po objekte pohybovať. Paradox disponuje veľmi elegantným prevedením LCD klávesnice, ktorá ponúka prehľadné a pohodlné ovládanie priamo na dotykovom LCD, zobrazenie pôdorysov objektu so zobrazením stavu snímačov a veľa ďalších funkcií.

Pomocou detektorov sú strážené všetky priestory, v ktorých je nežiaduce, aby do nich páchateľ vnikol alebo sa v nich pohyboval. Detektor je zariadenie, ktoré odovzdá zabezpečovacej ústredni signál v prípade, že vyhodnotí stav, ktorý je považovaný za narušenie. Momentálne najrozšírenejším typom detektorov sú Pasívne infračervené detektory, ktoré monitorujú pohyb v stráženom priestore. Obvykle sú označované ako PIR detektory. PIR detektory sa vyrábajú v niekoľkých prevedeniach pre rôzne použitie. Najčastejšie je nástenné prevedenie, možné je stretnúť sa so stropnými detektormi,  alebo s prevedením do vonkajšieho prostredia s vyšším krytím a s clonou proti slnečnému žiareniu. Paradox tiež ponúka PIR detektor s charakteristikou vertikálnej záclony, ktorý je určený pre vstupné systémy alebo pre dokonalú ochranu dverí, okien a plochých predmetou zavesených na stene. 

  pir nastenne       pir stropne         pir ext          zaclona

Na kontrolu narušenia alebo pokusu o narušenie plášťa chránenej budovy sa používajú prevažne magnetické kontakty. Magnetické kontakty sa inštalujú na dvere a okná. Pri nežiaducom otvorení sa rozopne kontakt miniatúrneho jazýčkového relé a základný stav poplachovej slučky sa zmení na stav narušenia objektu. Sklenené plochy ako sú okná, balkónové dvere, výklady obchodov je vhodné zabezpečiť proti neoprávnenému vniknutiu detektorom rozbitia skla. Do systému je tiež možné integrovať ochranu proti požiaru alebo zaplaveniu.

Neoddeliteľnou súčasťou moderných zabezpečovacích systémov sa stávajú komunikačné moduly, vďaka ktorým nadobúdajú nový rozmer. Prvou možnosťou je použitie GSM komunikátora. Tento voliteľný model komunikátora umožňuje bezdrôtový prenos dát cez sieť GSM alebo GPRS na pult centralizovanej ochrany a hlásenie detailných informácii o systéme poslaním SMS správy užívateľovi. 

Druhá možnosť je použitie IP komunikátora, ktorý umožňuje vzdialený prístup k ústredni pomocou sieťového rozhrania. Možno ho teda využiť na základné užívateľské ovládanie alebo monitorovanie ústredne z ľubovoľného PC v sieti LAN/internet prostredníctvom internetového prehliadača a tiež na odosielanie emailov z ústredne pri zapnutí/vypnutí, poplachu, poruche a podobne. Pomocou komunikátora môžete sledovať i ovládať svoj zabezpečovací systém cez aplikáciu iParadox. Aplikácia iParadox je k dispozícii pre Android i iOS. 

  ip modul          iparadox

 

Paradox prichádza s novinkou v podobe PIR snímača pohybu s mikrofónom a HD kamerou 720p., ktorý prináša živý HD video a audio stream. Pripojenie kamerovej časti detektora k sieti LAN umožňuje užívateľom vidieť a počuť, čo sa doma odohráva napr. priamo z telefónu cez mobilnú aplikáciu Paradox Insight.

                                                    pir s kamerou            apka

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti