Distribúcia internetu

Jednou zo základných požiadaviek zákazníkov je, aby WiFi sieť zvládla veľký počet súčasných pripojení a aby bolo zabezpečené plošné pokrytie priestoru výbornou intenzitou signálu. Riešenie navrhované našou spoločnosťou je založené na komponentoch Ubiquiti UniFi.

unifi

Ich základnými funkciami sú:

    • automatické ovládanie intenzity WiFi signálu a frekvenčného pásma (kanálu) jednotlivých prístupových bodov - systém umožňuje na základe počtu aktívnych užívateľov a ich vzdialenosti od zdroja signálu automaticky sledovať a upravovať úroveň intenzity WiFi signálu v priestore tak, aby boli zabezpečené optimálne podmienky na pripojenie do siete.
    • automatické priraďovanie užívateľov v priestore k jednotlivým vysielačom signálu – systém umožňuje automatizovať riadenie vyťažiteľnosti jednotlivých prístupových bodov tak, aby bola zabezpečená rovnomerná distribúcia užívateľov a ich dátových požiadaviek v dispozičnom riešení budovy, pričom je možné prioritizovať určité služby, alebo privátnu časť siete, ktorá je určená pre personál.

Celé riešenie je postavané na koncepcii bezdrôtovej WiFi siete v medzinárodnom štandarde 802.11b/g/n, ktorá aktívne využíva nelicencované frekvenčné pásmo 2,4 GHz. Novšie modeli UniFi sú vybavené dvomi kanálmi, ktoré okrem pásma 2,4 GHz pracujú tiež v frekvenčnom pásme 5 GHz (802.11a/n). Šírenie signálu v priestore zabezpečujú integrované antény, ktoré umožňujú pokrytie signálom do vzdialenosti približne 150 m. Najvýkonnejšie prvky UniFi dosahujú teoretickú rýchlosť 450 Mb/s. Pre ich napájanie je využitá technológia PoE, ktorá zabezpečuje distribúciu požadovanej elektrickej energie po štruktúrovanej kabeláži.

UniFi má čistý dizajn ktorý neruší. Zariadenie môžete podľa potreby upevniť na stenu alebo strop - materiál potrebný k montáži je súčasťou balenia. Funkčnosť zariadenia môžete sledovať pomocou LED indikátorov na prednej strane zariadenia. Zariadenie je určené hlavne do vnútorných priestorov ako napríklad poschodové rodinné domy, kancelárie, hotely, ale vďaka neobmedzenému šíreniu siete je vhodné aj pre štadióny a pod. Správcovia však môžu centrálne spravovať celé oblasti vnútorného aj vonkajšieho pokrytia použitím rôznych kombinácií prístrojov UniFi. V ponuke sú teda tiež rôzne prevedenia prístupových bodov špecializovaných pre plošné pokrytie vonkajšieho prostredia - UniFi Outdoor, ktoré využívajú technológiu izolujúcu signály na prevádzkovom kanály a izolujú rušenie využitím špeciálnych obvodov. UniFi Outdoor má taktiež čistý a jednoduchý dizajn ktorý neruší, zariadenie môžete upevniť pomocou dodávaného montážneho príslušenstva na stenu alebo stožiar.

 unifi1              unifi2

Na rozdiel od tradičných WiFi prístupových bodov sa UniFi líši centrálnou správou, ktorá umožňuje nastavovať všetky jednotky v sieti z jedného miesta. Bezdrôtová časť siete je centrálne riadená prostredníctvom tzv. wireless kontroléra, ktorý v tomto prípade pozostáva zo softvérového balíka UniFi Controller, ktorým môžete naraz spravovať neobmedzený počet prístupových bodov. Je dostupný cez intuitívne WEB rozhranie. Ďalšou veľmi prínosnou funkciou je hotspot. Tá prináša napríklad majiteľovi hotela možnosť účtovať poplatky pre hosťov za internet, vystavovať vouchery, platby kartou či PayPal a vlastnú úpravu prihlasovacej stránky. V prostredí je možné prideľovať napríklad rozličné prístupové práva a rýchlosti, nasimulovať rozmiestnenie jednotlivých zariadení po budove, a mať tak o nich vizuálny prehľad. Jednoduchým kliknutím na zariadenie sa získa prehľad o jeho konfigurácii a momentálne pripojených používateľoch. Podpora vydávania voucherov možňuje prideliť jednorazový prístup do WiFi siete, napr. pre návštevy alebo hotelových hostí, s jeho časovým a priestorovým obmedzením. Kontrolér taktiež poskytuje detailné štatistiky, analýzy a reporty, ktoré sú pomôckou pri správe a riešení prípadných problémov. UniFi zariadenia ponúkajú v podstate neobmedzenú škálovateľnosť. Umožňujú zostaviť bezdrôtovú WiFi sieť (malú alebo veľkú) presne tak, ako je to potrebné, pričom v budúcnosti je možné ju bez problémov rozširovať. Na tejto technológii bola vybudovaná nová WiFi infraštruktúra a vytvorené jednotlivé prístupové siete na Internet, aj s obmedzením prístupovej rýchlosti, aby nedochádzalo k zahlteniu Internetovej linky, ktorá má len určitú limitovanú kapacitu.

pokrytie         unifi4

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti