Rozhlas a ozvučenie

Riešenie miestneho rozhlasu v obciach umožňuje vedeniu obce plošne informovať svojich obyvateľov o dianí v obci (napr. pravidelné obecné vysielanie), ale je možné ho využiť aj ako lokálny varovný systém v krízových situáciách.

repro 

Pre obce, ktoré sa rozhodujú medzi modernizovaním pôvodného 100V drôtového rozhlasu a medzi vybudovaním úplne nového bezdrôtového systému sme pripravili riešenie bez kompromisov – obecný rozhlas ktorý sa dá vybudovať v niekoľkých medzistupňoch od klasického drôtového až po bezdrôtový so všetkými najmodernejšími funkciami. Obec si tak môže rozplánovať investície na dlhšie časové obdobie a pritom nie je nutné zahadzovať už nakúpené veci – systém sa len bude neustále rozširovať o nové zariadenia a funkcie.

Drôtový rozhlas po 100V rozvodoch

Drôtový rozhlas predstavuje základné riešenie pre menšie súrodé obce, resp. pre obce, ktoré majú vybudované 100V drôtové vedenie. Jadrom systému je ústredňa s celkovým výkonom až do 2400 W (150 W na jednu drôtovú slučku), ktoré je umiestnená na obecnom úrade, ku ktorej sa pripája modul miestneho ovládania zaisťujúci vstup hovorového slova aj audio signálov z ďalších zdrojov a zároveň umožňujúci aktivovať hlásenia a signály uložené v digitálnej pamäti. K ústredni je možné pripojiť aj počítač s programovým vybavením, čím sa zvýšia možnosti systému o funkcionality programového vybavenia. V obci sú na stĺpoch rozmiestnené štandardné reproduktory po100V drôtových rozvodoch, ale je možné použiť aj ozvučnice typu horn. Prevádzka systému je možná aj pri výpadku elektrickej energie, keďže systém býva vybavený záložnými akumulátormi, systém tak spĺňa požiadavky normy STN EN 60849 pre núdzové akustické systémy.

drot


Bezdrôtový obecný rozhlas

Riešenie miestneho bezdrôtového rozhlasu v obci predstavuje celoplošné pokrytie bezdrôtovými akustickými hlásičmi s obojsmernou komunikáciou. Na obecnom úrade je umiestnená ústredňa, ku ktorej je pripojený modul miestneho ovládania zaisťujúci vstup hovoreného slova aj audio signálov z ďalších zdrojov a zároveň umožňujúci aktivovať hlásenia a signály uložené v digitálnej pamäti. K ústredni môže byť pripojený aj počítač s programovým vybavením , čím sa zvýšia možnosti systému o funkcionality programového vybavenia. V obci sú na stĺpoch verejného osvetlenia rozmiestnené koncové body s reproduktormi, ktoré bezdrôtovo obojsmerne komunikujú s ústredňou cez rádiomodem. Systém umožňuje pokročilé funkcie autotestovania systému a diagnostiku presného miesta prípadnej poruchy. Systém je odolný voči živelnými pohromám a zásahom tretích osôb.

bezdrot

 

Naša spoločnosť sa zameriava taktiež na realizáciu ozvučenia rôznych priestorov. Systémy verejného ozvučenia predstavujú nástroje pre šírenie informácií a reklamných oznamov po IP sieťach v určitom priestore, s možnosťou ich prehrávanania v rôznych zónach či oddeleniach. Tento systém možno využiť na vysielanie hovoreného slova, zvukových záznamov, prehrávanie hudby, internetového rádia alebo iného audio súboru. IP systémy verejného ozvučenia sa využívajú hlavne k osloveniu, informovaniu a upozorneniu širšieho okruhu ľudí - zákazníkov, zamestnancov, návštevníkov verejných priestorov. Sú ideálnym riešením predovšetkým pre výrobné haly, administratívne budovy, hotely, školy, obchodné centrá, reštaurácie, letiská, stanice, športové alebo kultúrne zariadenia.

Riešenie navrhované našou spoločnosťou je založené na komponentoch spoločnosti 2N. Na ozvučenie sa často používa NetSpeaker - univerzálny IP audio systém pre prenos zvuku v IP sieťach. Systém využíva k prenosu stávajúce siete Ethernet a k NetSpeakeru stačí pripojiť klasický reproduktor alebo zosilňovač a vytvoriť tak virtuálnu rozhlasovú ústredňu. Tá umožní prehrať akékoľvek audio s možnosťou vytvoriť oddelené zóny s rôznym obsahom informácií. IP Audio systémom môžete veľmi výhodne nahradiť klasický analógový rozhlas po drôte (zložité samostatné rozvody a rozhlasová ústredňa so 100 V analógovými rozvodmi a reproduktormi). 

speaker

Tento IP audio systém umožňuje plánovat vysielanie pravidelných správ, oznámení alebo bezpečnostních informací. Súčasťou audio systému je administračný nástroj, prostredníctvom ktorého možno ľahko centrálne ovládať a riadiť i rozsiahle zvukové systémy. Administrátori môžu ovládať funkcie všetkých jednotiek NetSpeaker, vytvárať zóny, nastavovať uživateľské práva, plánovať oznámenia atď. Systém ponúka PC užívateľom intuitívne a ľahko použiteľné aplikácie pre vysielanie hlasových správ a prehrávanie hudby. Svojou jednoduchou ovládateľnosťou sú porovnateľné s prehrávačmi bežne používanými v systéme Windows. 

ozvucenie

Na tomto príklade je znázornené použitie IP systému ozvučenia v hoteli, kde každý hosť si môže vo svojej izbe zvoliť svoj obľúbený hudobný žáner, pri akcii organizovanej v salóniku možno systém využiť pre ozvučenie počas prezentácie a v reštaurácii možno nastaviť príjemnú hudbu. Systém podporuje SIP protokol. To znamená že užívateľ môže prepojiť svoj rozhlasový systém s VoIP telefónnou ústredňou a každá recepčná v hoteli, vo firme v obchodnom centre môže hlásiť požadované informácie alebo výzvy priamo zo svojho telefónu.

Alternatívou systému Netspeaker je SIP Speaker, čo je IP paging zariadenie s mnohými užitočnými funkciami. Môžete ho použiť s reproduktorom ako jednoduchý rozhlas, prípadne aj s mikrofónom ako obojsmerný komunikátor. IP paging zaisťuje vysielanie hlasových správ po celej organizácii a pomocou tohto systému máte možnosť poslať hlásenia na všetky zariadenia v sieti, alebo vybrať jednotlivé zóny, prípadne zavolať na konkrétne zariadenia. SIP Speaker je v podstate ethernetový audio prevodník, určený pre vytváranie systémov verejného ozvučenia. Pripojuje sa k SIP proxy serveru s ktorým komunikuje pomocou telefónneho hovoru. Tým je zaručená kompatibilita so všetkými systémami, ktoré podporujú protokol SIP. 

 

Dokážame však zabezpečiť realizáciu ozvučenia v rôznych prevedeniach podľa požiadaviek zákazníka. Dodávame napríklad dekoračné riešenia v podobe záhradných reprodutkorov (napr. imitácia kameňa), ktoré sú vhodné na aplikáciu do záhrad, hotelov alebo reštaurácii. Takéto prevedenia reproduktorov sa vyznačujú odolnosťou voči poveternostným vplyvom prostredia.  

outdoor

 

 

dekor repr
 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti