Systémy merania spotreby

M-Bus (z anglického slova Meter Bus) je komunikačný štandard určený predovšetkým pre aplikáciu zberu dát z meračov odberu najrôznejších médií (napr. pitnej a úžitkovej vody, plynu, tepla, elektrickej energie) a diaľkové odčítanie týchto hodnôt z meračov spotreby. Tento štandard umožňuje inteligentnú správu energií a výsledkom je presné meranie pre spokojných užívateľov, ktorí sú motivovaní k ekonomickejšiemu a zodpovednejšiemu využívaniu energií. S M-bus technológiou môžete odčítať naraz veľké množstvo prístrojov, centrálne a nepretržite. Získate tak nepretržitú možnosť kontroly nad vašou spotrebou energie. M-bus je vhodné aplikovať tam, kde príliš nezáleží na rýchlosti komunikácie ale skôr na odolnosti proti rušeniu.

schemas

Riešenie navrhované našou spoločnosťou je založené na komponentoch spoločnosti Sensus. Táto spoločnosť je jednou z popredných medzinárodných dodávateľov výrobkov a služieb v oblasti vysokokvalitnej meracej techniky pre meranie tepla, vody, elektriny a plynu.

Počítadlo vodomeru býva štandardne vybavené ručičkou s pokovenou doštičkou pre aktiváciu modulu HRI. Modul HRI induktívne sníma otáčky ručičky zaznamenávajúcej pretekajúce množstvo média v litroch a následne ich mení na impulzný alebo dátový výstup. V ponuke sú tiež nové modulárne počítadlá s mechanickým a elektronickým rozhraním pre nasadenie komunikačných modulov base-r umožňujúcim rádiovú komunikáciu nadradeného systému s vodomerom. V prípade meračov tepla je možnosť zabudovania modulov pre diaľkový prenos údajov.

                              merac1        merac2

Prevodník konvertuje dáta zhromaždené z prístrojov tak, aby všetky zariadenia integrované v M-Bus sieti mohli byť pohodlne a presne sledované napr. z Vášho počítača alebo notebooku. V ponuke máme rôzne prevedenia prevodníkov či už pre malé aplikácie (rodinné domy) alebo väčšie aplikácie (bytové domy). Dokážeme teda zabezpečiť dodávku prevodníkov v rôznych prevedeniach podľa požiadaviek zákazníka. Systém možno doplniť o TCP/IP konvertor slúžiaci k pripojeniu prístrojov do lokálnej siete. Následne PC pripojený k lokálnej sieti môže vysielať a prijímať signál z prístrojov tak isto ako keby boli prístroje pripojené k sieti cez RS232. TCP/IP konektor teda umožňuje integráciu M-Bus úrovňového prevodníka k Ethernetu.

 relay

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti