Na čo myslieť pri výstavbe rodinného domu

Pred začatím výstavby rodinného domu je veľmi dôležité si naplánovať, aké technológie by chcel investor v budúcnosti využívať. Častokrát sa totiž stretávame s elektroinštaláciami, ktoré nie sú zrealizované k spokojnosti užívateľa. Neraz sa stane, že chýbajú prvky ktoré by si klient želal, lebo sa pri plánovaní na ne nemyslelo. Náklady na montáž požadovanej technológie po dokončení domu sú následne niekoľkonásobne väčšie ako v prípade, keď sú elektroinštalačné práce dopredu naplánované a zosúladené so stavebnou činnosťou. Preto netreba podceniť projekčnú fázu, ktorá je kľúčová.

Naša spoločnosť zabezpečuje pre rodinné domy dodávku a inštaláciu technológií, ktoré pracujú na báze elektro. Jednou z nich je zabezpečovacia technika v podobe kamerových systémov a elektrických zabezpečovacích systémov. Pre korektné fungovanie systémov, je dôležité používať správnu kabeláž. Pri našich montážach štandardne používame kvalitný klasický FTP kábel (Presný typ: FTP drôt, 8 žíl, Cat. 5e) ako pri elektrických zabezpečovacích systémoch, tak aj pri kamerových systémoch. Pri mnohých objektoch je vhodné skombinovať kamerový systém s elektrickým zabezpečovacím systémom, aby bola zabezpečená komplexná ochrana.

priprava ezs   ftp rozvod

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         ezsss

Taktiež zabezpečujeme realizáciu dátových sietí v podobe internetových zásuviek, televíznych zásuviek, kabeláže a dátového rozvádzača, ktorý predstavuje pre systém štruktúrovanej kabeláže rozvodný uzol, do ktorého systematicky umiestnime všetky aktívne prvky (router, switch a pod.) a pasívne prvky (prepojovací patch panel, vyväzovací panel a pod.). Štruktúrovaný kabelážny systém umožňuje užívateľovi kedykoľvek sa rozhodnúť, aká technológia bude použitá v konkrétnej dátovej zásuvke (počítač, telefón, IP kamera) a jednoduchým pripojením v dátovom rozvádzači zmeniť smerovanie konkrétnej technológie do daného miesta.

                                          dtr

 

Taktiež realizujeme moderné elektroinštalácie, ktoré presahujú možnosti tradičných elektroinštalácii, pokiaľ ide o komfort, užívateľskú prívetivosť a trvalo udržateľnú spotrebu energie. Moderné elektroinštalácie zvyšujú komfort užívateľa a umožňujú kontrolu nad celou domácnosťou. Systémy ktoré ponúkame umožňujú napr. nastavenie svetelných scén podľa nálady, automatické nastavenie žalúzií na základe intenzity osvetlenia, ovládanie vetracích systémov, ovládanie kúrenia alebo sledovanie aktuálnej spotreby elektrickej enerigie vo vašom dome.  

Pri výstavbe rodinného domu netreba zabudáť na elektrického domového audio alebo video vrátnika s výstupom pre ovládanie elektrického zámku. Systém umožňuje obojsmernú hlasovú komunikáciu s jednosmerným prenosom obrazu pre účastníka medzi dvernou jednotkou a telefónom.

Súčasťou portfólia spoločnosti je dodávka a inštalácia klimatizačnej techniky a rekuperačných systémov v rôznych prevedeniach, ktoré taktiež pracujú na báze elektro. Súčasné klimatizačné zariadenia sú schopné nielen efektívneho chladenia, ale aj vykurovania. Vnútorná jednotka a vonkajšia jednotka býva prepojená medenými trubkami a komunikačným káblom. Rekuperačné systémy zase zaisťujúci optimálnu výmenu vzduchu so spätným získavaním tepla. V tomto prípade sa používajú na rozvod vzduchu tepelne a hlukovo izolované hliníkové hadice, ako aj flexibilné plastové hadice určené na prívod a odvod vzduchu. V prípade klimatizačnej techniky a rekuperačných systémov treba počítať aj s odvodom kondenzátu do odpadového potrubia. Sadrokartónové stropy sú ideálnym riešením pre estetické zakrytie rozvodov pre tieto technológie.

KLM priprava    KLM kompletaz                                                

         

 

                                                              

 

 

RKE rozvody  RKE rozvody 2

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti